Siirry sis?lt??n

Kunnanvaltuusto

Kunnanvaltuusto (21 j?sent?) on kunnan ylin p??tt?v? elin. Valtuuston toimikausi on nelj? vuotta. Nykyinen valtuusto on valittu vuosille 2017 - 2021. Valtuuston puheenjohtajana toimii Liisa Ter?v? ja varapuheenjohtajina Harri Vuorela sek? Terho Kemppinen .

Kunnanvaltuuston j?senet

Europaeus Teemu KESK, teemueuropaeus@gmail.com  
Hakman Anssi SDP, anssi.hakman@gmail.com  
Huhtanen Harri KESK, harri.huhtanen@pp1.inet.fi  
Ilves Esa KOK, esa.jilves@gmail.com   
Kemppinen Terho, 2.vpj KESK, terho.kemppinen@gmail.com  
Kyr?l?inen Mikko SDP, mikko.kyrolainen@simmes.fi  
Laaksonen Petteri KOK
Lambert Maija KESK, maija.lambert@gmail.com  
Lonka Taina KESK, taina.lonka@upm.com  
Luumi Kari KESK, kari_luumi@hotmail.com  
Mikkonen Timo KESK, timo.mikkonen4@gmail.com  
Nissil? Josefina SDP, josefina.nissila@hotmail.com  
N?r?nen Timo KESK, timo.naranen@gmail.com  
Paajanen Timo SDP, timohpaajanen@gmail.com   
Rasimus Minna KESK, minttu.rasimus@gmail.com  
Sivenius P?ivi PS, paivisiv@gmail.com  
Tauriainen Ossi SDP, ossi.tauriainen@gmail.com  
Tervonen Timo KESK, timoantero.tervonen@pp.inet.fi  
Ter?v? Liisa, pj SDP, liisa.terava@pp.inet.fi  p. 040 5471570
Vaittinen Mirja SDP, mirjah.vaittinen@elisanet.fi  
Vuorela Harri, 1.vpj SDP, vuorela.harri@gmail.com  

 


Varaj?senet

Kuusisto Ville KESK, vkuusisto@gmail.com    
Hyrk?s Hannu KESK 
Kouruj?rvi Esa KOK, esa@kourujarvi.fi    
Nygrén Teppo PS 
Kolehmainen Jarmo SDP, jarmok37@gmail.com    
Leivisk? Kaarina SDP, kaarina.leiviska@gmail.com   

Edustajat

Kuru Mirja Vanhusneuvoston edustaja
Marjakangas Rasmus Nuorten vaikuttajaryhm?n edustaja

Kunnanvaltuusto 2017-2021
九九九免费观看视频-黃色A片三級三級三級